Taliban’dan IŞİD’in infazına yönelik açıklama

Elhamdülillahi Rabbil Alemin,
Salat ve selam âlemlere rahmet olan Peygamberimiz Muhammed Mustafa (sav)’e, ailesine, ashabına ve kıyamete kadar onun yolundan gidenlerin üzerine olsun.

IŞİD sosyal medya üzerinden Horasan Vilayeti “Muvahhidlerin İntikamı İçin Mürtedlerin Öldürülmesi 2” başlıklı bir video yayınlayarak Taliban’a yardım eden 10 kişinin infaz edildiğini duyurmuştu. Söz konusu infaz üzerine Afganistan İslam Emirliğinden bir açıklama yapıldı.

HABER: ISLAH HABER

Taliban resmi sitesi shahamat.com’da yayınladığı ve “Nangarhar’da yaşanan son barbarlıkla ilgili” adını verdiği bildiride şu ifadelere yer verdi.

IŞİD Shinwaro ilçesinde patlayıcı düzenekleriyle birkaç aşiret mensubunu Taliban’la ilişkilendirerek infaz ettiği korkunç bir video yayınladı.
Masum sivillerin sadece İslam Emirliği’ni yardım etmekle suçlanmasının ardından şehit edilmesini İslam dışı eylem olarak görüyor IŞİD’i haklı bulmuyoruz.

İslam Emirliği bu eylemi şiddetle kınamaktadır.

Hiçbir kural bu mahkumları böyle bir şekilde kötü muameleyle katletmesine izin vermez

Emirlik, İslam ve Müslümanlık kisvesi altında cahil ve sorumsuz bu kişilere bu şekilde barbarca hareketlerinden ötürü musamaha göstermeyecektir.

İslam Emirliği bu eylemini gerçekleştirenleri bulup Şeriat nezninde cezalandırmak için gerekli yerelere haber salmıştır.

Afganistan İslam Emirliği

IŞİD, katlettiği 10 kişinin Taliban ile Nangarhar Vilayeti’nde IŞİD’le savaşmak için ittifak kurduğunu ve Taliban’ı resmi şekilde Pakistan İstihbaratına (ISI) çalışmakla suçlayarak infaz etmişti.

Kaynak : ISLAH HABER