Rüyada adam dövmek ne anlama gelir? Rüyada adam dövdüğünü görmek!

Rüyada adam dövmekle ilgili Rüya net bir şekilde tabir edilmiştir. Rüyada tanımadığın bir adamı dövmek, hayır ve menfaate ve yeni elbise anlamına gelir. Rüyada herhangi bir adamı sopayla dövmek, veya ona eziyet etmek, veya onun başında beklemek, hastalıktan şifa bulmaya ve afiyet anlamını taşır. Bazı kere de rüyada askerde, işyerinde yada herhangi bir yerde birini ölesiye dövmek, döverek burnunu kanatmak, dövüleni ayıplamaya ve ona öğüt vermeye işaret eder.

Denilmiş ki: Rüyada dövmek, duadır. Bundan dolayı rüyada bir adamı dövdüğünü yada tokatladığını gören kimse, Rabbine dua edip ve ihtiyaçlarını istedikten sonra, yemek yemeğe delâlet eder.

Rüyada elinde bir aletle birini dövmek

Rüyada herhangi bir adamı zincirle, bıçakla, sopayla, copla, demir çubukla, taşla, terlikle, silahla, demirle, hortumla, değnekle, kürekle, kemerle, makasla, odunla yada bastonla dövdüğünü görmek, döverken onu yaralamak, psikolojik anlamda güzel ve hayırlı söz işitmeye işaret eder. Rüyada kendisinin bir başkasını dövdüğünü görmek, bizzat o kişiye yapacağı yardıma alamettir.

Rüyada ölü bir adamı dövmek

Rüyada bir ölünün kendisini dövdüğünü görmek, seferde bulunan biri için fayda ve menfaate işarettir. Kendisinin bir ölüyü dövdüğünü görmek, dinin kuvvetine işarettir. Yine rüyada bir ölüyü dövdüğünü ve ölünün de bu hale razı olduğunu görmek, o ölünün ahiret hayatında halinin iyi ve selâmette olduğuna delâlet eder.