Rüyada Adamak Görmek

Kişinin Rüyada bir şey adadığını görmesi, hayırlı bir işe önder olacağına işarettir. Adamak istediği adağı yerine getirdiğini görmek, yeni bir iş tutmaya; Adak satın almak da, muradına ermeye işarettir.

Rüyada kurban adağını yerine getirdiğini görmek, şiddetten kurtulmaya, hastanın şifa bulmasına yorumlanır. Koyun, keçi, sığır gibi ev hayvanlarını adamak, onlardan gelecek menfaatlere ve helal rızka tabir edilir.

Allah rızası için adak adamak, keder ve gamdan kurtulmağa, sevinç ve berekete, şiddetten kurtuluşa ve hastalıktan
şifaya işarettir. Rüyada halka adak eti dağıtmak, üzüntü ve kederden kurtulmaya, izzet ve şerefe, ecir ve sevaba delalettir.

Bazı kere de rüyada adak adamak, zevceye, kendisiyle iftihar edilecek çocuğa ve kendisiyle hak rızasına yaklaşılan güzel ve salih amele tabir olunur.

Kirmanı: Rüyada adak veya kurban etini insanlara bölüştüğünü görmek, muhteşem ve zengin bir zatın vefat ederek malının ehil ve akrabalarına taksim olunacağına delalettir.

Zindanda olan bir kimse rüyada bir deve veya sığır adadığını görse, bu Rüya, onun hapisten kurtulacağına işarettir. Herhangi bir şeyden korkan birinin rüyada adak adadığını görmesi, korku ve şiddetten kurtulmaya işarettir.